Jaki stroik na cmentarz w okresie letnim? 5 ciekawych pomysłów.
Posted by      03/06/2024 11:44:47    Comments 0
Jaki stroik na cmentarz w okresie letnim? 5 ciekawych pomysłów.

Lato to idealny czas na porządki na grobach naszych bliskich. Słoneczne dni skłaniają do gruntowego sprzątania w domu, ogrodzie jak i na cmentarzu. Po wiosennej pracy nie ma już śladu a ostre słońce często odcisnęło swoje piętno na stroikach nagrobnych. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebą naszych klientów stworzyliśmy zestaw 5 ciekawych kompozycji, które sprawdzą się w okresie letnim na pomnikach nagrobnych.

1. Kompozycje kwiatowe imitujące kwiaty polne

Pomysł na komplety z kwiatami polnymi wykiełkował w mojej głowie podczas czerwcowych spacerów. Podziwiając widoki oraz letnie polany usłane polnymi kwiatami wyklarowała się w myśl o komplecie nagrobny w takiej aranżacji. Pomysł szybko zyskał status w realizacji i tak już końcem czerwca w ofercie naszego sklepu pojawiły się pierwsze wiązanki z kwiatami polnymi. Od razu zyskały aprobatę naszych klientów oraz status bestsellera lata 2021.

Powyżej klasyczny komplet z kwiatami polnymi, składający się ze stroika na płytę nagrobną oraz bukietu w standardowym wkładzie do wazonu.

Poniżej koszyczek z kwiatami w aranżacji letniej. Wysoka jakość kwiatów sprawia, że wyglądają jak dopiero co zebrane z łąki.

2. Fuksja z różem - klasyczne połączenie kolorów

Kolejnym hitem, który cieszy się wysokim zainteresowaniem i nie mniejszą sprzedażą są komplety oraz stroiki w odcieniach fuksji z dodatkiem pudrowego różu. Klasyczne połączenie różnych tonacji jednego odcieniu sprawia, że dekoracje są eleganckie a intensywne barwy przyciągają do nich wasze spojrzenia. Dzięki tak soczystym barwą długo utrzymają swoją świeżość w pełnych słońca dni lata.

Poniżej przykładowa kompozycja w odcieniach fuksji i różu, która skradła serca naszych klientów.

3. Słoneczniki w roli głównej

Kwiaty na lato ? Oczywiście wybór musi paść na słoneczniki. Nie wyobrażamy sobie letnich dekoracji bez tych kwiatów, które swoją strukturą oraz barwą kojarzą się ze słońcem oraz gorącem letnich dni. Słoneczniki nawiązują do ciepła i szczęścia. Ponad to symbolizują adorację oraz lojalność, podnoszą nas na duchu i przypominają o cudownych chwilach spędzonych z naszymi bliskimi.

Powyżej komplet , w którym główną rolę grają cudowne słoneczniki połączone z nutką czerwieni oraz bieli.

4. Krem z różem - lekkie i finezyjne dekoracje

Na przed ostatnim miejscu listy stroików letnich uplasowały się komplety w odcieniach kremu i różu. Nawiązujący barwą do kobiecości kolor różu kojarzony jest także z miłością, reprezentuje bardziej czułą i delikatną jej odmianę. W połączeniu z odcieniami kremy kompozycje nabierają lekkości oraz finezji. Idealnie będą się prezentować zarówno na ciemnych jak i jasnych nagrobkach.

Poniżej komplet w odcieniach kremu i różu z dodatkiem zieleni

Alternatywą dla zwykłego kompletu nagrobnego jest wianek wiklinowy z kwiatami, który można położyć na płycie nagrobnej jako dekoracja znicza/latani bądź zawiesić na krzyżu.

Błękit - rozjaśniony kremem i zielenią

Na ostatnim miejscu listy bestsellerów znalazły się dekoracje w odcieniach błękitu. Jest to niewątpliwie męski odpowiednik kremu z różem. Stonowane barwy uspokajają ale także chłodzą szalejące w nas emocje, pomagają znaleźć ukojenie po stracie. Kolor niebieski symbolizuje nieskończoność a śmierć dla wielu z nas jest kolejnym krokiem do nieskończoności.

Poniżej nasza propozycja kompletu w odcieniach błękitu i kremu.

Wiązanka z napisem " Pamiętamy Kochamy"

Zostaw komentarz