Jaki wybrać stroik na cmentarz?
Posted by      03/20/2024 14:57:56    Comments 0
Jaki wybrać stroik na cmentarz?

Pytanie to często słyszę od moich klientów. Czym kierować się przy wyborze kwiatów? Jak dobrać odpowiedni kolor oraz kształt? Które kwiaty są odpowiednie na wiosnę bądź lato? Postaram się na te oraz inne pytania odpowiedzieć szczegółowo polegając na moich doświadczeniu i wiedzy.

Lokalizacja pomnika a wybór kolorów.

Jedną z głównych przyczyn decydujących o wyborze koloru jest położenie pomnika. Jeżeli nagrobek znajduję się w pobliżu drogi bądź drzew, przez co bardziej jest narażony na opadanie na niego kurzu oraz zabrudzenia od liści - polecamy unikać kolorów pastelowych. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na komplety o intensywnej barwie bądź zróżnicowanej kolorystyce. W naszym sklepie znajduję się specjalne serie np. "Mix wiosenny" , "Lato" bądź "Barwy jesienni" dedykowane do takich nagrobków. Link do stroików na cmentarz dostępnych na naszym sklepie poniżej:

Jeżeli jednak zdecydują się Państwo na kolory pastelowe ze względu własne upodobania bądź kolor nagrobka polecamy zabezpieczyć kompozycje lakierem do włosów. Czynność tą należy wykonać w odległości około 30 cm - 40 cm od kompozycji i powtórzyć dwa razy. Dzięki temu stroik będzie miał dodatkową ochronę przed brudem, który nie przylegnie już tak łatwo i szybko do kwiatów sztucznych.

Kształt stroika i bukietu - najlepiej dobrać na podstawie modelu nagrobka.

Kolejnym pytaniem jakie często sama zadaje przy tworzeniu kompozycji jest jej kształt. Ważne jest aby stroik współgrał z pomnikiem. Kluczowe do tego jest kilka aspektów. Czy pomnik jest pojedynczy czy może podwójny bądź w formie grobowca? Pomaga to w ustaleniu wielkości dekoracji. Czy kompozycja ma być dominującą dekoracją na nagrobku oraz czy nie znajdują się na nim jakieś dekoracje stałe np. Księga. W wyborze kształtu ważne są także indywidualne preferencje klienta, który je zamawia. Samo ustawienie wazonu na płycie determinuje kształt bukietu. Jeżeli wazon stoi obok tablicy nagrobkowej to mamy szeroki wachlarz wyboru formy bukietu. Kiedy znajduje się z przodu nagrobka, najlepiej prezentuje się w fromie kuli bądź opadający w dół tak aby nie zasłaniał płyty. Uwzględnić trzeba także położenie płyty czy jest jedna bądź więcej. Płaska czy z uskokiem. W przypadku bardzo skomplikowanego projektu nagrobka oraz braku pomysłu na kompozycje najlepiej przesłać zdjęcie, doświadczony florysta powinien bez problemu zaproponować kilka rozwiązań.

Poniżej kilka kompletów nagrobnych oraz stroików na naszym sklepie w różnorodnych kształtach:

Rodzaje kwiatów a pory roku.

W przypadku doboru kwiatów najważniejszym czynnikiem jest pora roku oraz preferencje klienta. Klientów można podzielić na takich, którzy kupują dekoracje nagrone z kwiatami sztucznymi dedykowanymi odpowiedniej porze roku oraz takich, którzy preferują uniwersalne kwiaty do stroików na cmentarz. Wiosną w dekoracjach królują takie kwiaty jak tulipany, narcyze, bratki. W okresie letnim są to słoneczniki, maki, rumianki, chabry. Na jesień klasycznie chryzantemy w każdej odmianie a zima kojarzy się nam z gwiazda betlejemską.

Poniżej kilka przykładów kompozycji nagronych wiosennych dostępnych na naszym sklepie:

Dekoracje uniwersalne, w których skład wchodzą najczęściej : róże, goździki, mieczyki, hortensje, peonie. Są to kompozycje, które pozostają na nagrobku cały rok. Kilka dostępnych dekoracji na naszym sklepie:

Podsumowując stroik na grób najlepiej wybrać biorąc pod uwage położenie nagrobka, kształt płyty oraz osobiste preferencje. W przypadku wątpliwości najlepiej zapytać sprzedawcę o radę. Jeżeli nie znajdujecie kompletu nagrobnego odpowiadającego waszym wymaganiom można złożyć zamówienie indywidualne, które uwzględni wyżej wymienione aspekty.

Zostaw komentarz